buna ziua am o intrebare ?

Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11704120697 cu 4 luni in urma.

daca iubitul meu era dezbracat si se freca de mine eu avans chilotii si fiind virgina iar el nu isi daduse drumul nici langa mine nici pe mine sunt sanse de a ramane insarcinata?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

In cazul in care nu a existat contact direct intre penisul partenerului si vaginul dumneavoastra sau daca nu a avut loc ejaculare in apropiere sau pe zona genitala, atunci sansele de a ramane insarcinata sunt foarte mici. Cu toate acestea, trebuie sa luati in considerare ca nu exista o metoda contraceptiva 100% sigura, deci este intotdeauna indicat sa folositi metode de protectie contraceptive adecvate pentru a preveni sarcina nedorita.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/eficacitatea-diferitelor-metode-contraceptive_17077
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/cum-alegem-metoda-contraceptiva-potrivita_10677

Utilizator11704120697

acum 4 luni

pai nu cred ca am cum sa raman daca el nu m a atins cu penisul pe vagin fara chiloti iar mai ales daca nu si a dat drumul,mai ales ca iau și anticoncepționale de 4-5 luni adica un contact sexual ca sa ramai gravida trebuie sa si dea drumul in tine cel putin asa m am informat eu deci nu exista sansele astea pentru ca nu s a intamplat.