Buna seara !

Sex si probleme sexuale

Postata de Raluuuu1616 cu 10 ani in urma.

Am vrut sa imi incep viata sexuala alaturi de prietenul meu , preludiul este unu bun , ma excita dar dupa ce partenerul isi pune prezervativul ma apuca teama si nu ma mai "ud " sau cum se zice pentru a nu ma durea.
Cum pot face sa scap de teama si sa pot duce totul pana la capat?

Raspunsuri (6)

vezentan

acum 10 ani

buna ziua as dori sa va intreb daca este posibil sa fiu insarcinata? am avut ciclul menstrual in 15 August, in 19 August am avut contact sexual si a ejaculat in vagin. Acum ar fii trebuit sa fiu la ciclul in 11 Septembrie dar nu sa intamplat sa imi vina. va multumesc pt sfat !

Raluuuu1616

acum 10 ani

s-ar putea sa fi insarcinata dar si sa iti intarzie ciclul.
fa-ti un control pentru a fi sigura..un test de sarcina

solomon

acum 10 ani

...inseamna ca poate nu esti pregatita pentru asa ceva...sau ai mai facuto pina acum ...

Raluuuu1616

acum 10 ani

n-am mai facuto pana acum

solomon

acum 10 ani

..totusi esti prea tinara nu crezi pentru asa ceva...ar trebui sa mai ai un pic de rabdare ai sa vezi ca totul o sa fiemult mai bine...eu la peste 20 ani inca nu am facuto...tu decizi ..nu te grabi

Liviu

acum 10 ani

(( ( ღ ) ))_____________...->...____________ღ

-> Cauta si vei gasi; construieste ceea ce cauti.
NIMIC important nu a fost realizat vreodata fara
L .............
//
PASIUNE . ______________________(( ( ღ ) ))
\\_______//

Vezi-ţi de drum dacă vrei să fii îndrumat; mergi
si vei inainta... Nu conteaza cat de incet mergi,
atata vreme cat nu te opresti... Pt. ca nu exista
drum catre fericire; pur si simplu, FERICIREA
e chiar drumul.
l
:)
l
Si DRUMUL se parcurge mergand; chiar in
AICI-si-ACUM. Daca esti pregatit/a, nu mai
astepta de la Cel Atotputernic ceea ce nu
poate veni decat de la tine. Ridica-te
si
(inter-)actioneaza : ACUM-(si)-AICI :
l
L...-> //sfatulmedicului.ro/comunitate/sex-si-erotism/masturbare_50924
l
;) - Succes!..
l
\\______________(( ( ღ ) ))______________//