Buna seara, aștept răspunsul Dvs ?

Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11704241920 cu 4 luni in urma.

Buna ! Acuma 5 luni am avut nunta , eu fiind Virginia am încercat in prima seara iar nu am putut continua din cauza durerii insuportabile , de atunci încercam o data la câteva zile dar e aceeași treaba , nu putem ajunge pana la capăt ( întregul act sexual) am niște dureri insuportabile iar penisul nu intra mai mult de 3-4 cm , am nevoie de ajutor , ce mi-ați recomanda ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Este important sa discuti despre aceste probleme cu un specialist in domeniul sanatatii, cum ar fi un ginecolog sau un terapeut sexual. Ei pot ajuta in identificarea cauzelor posibile si pot oferi solutii adaptate situatiei tale.

Dificultatile sexuale pot fi cauzate de mai multi factori, inclusiv probleme fizice sau emotionale. De exemplu, poate fi vorba despre o infectie, o inflamatie, disfunctie hormonala sau anxietate legata de actul sexual.

Este important sa vorbesti deschis cu partenerul tau despre aceste probleme si sa incercati sa gasiti solutii impreuna. Pana cand obtii o consultatie medicala, poti incerca tehnicile de relaxare si preludiu prelungit pentru a reduce tensiunea si a creste placerea in timpul actului sexual.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/informatii-de-baza-despre-sex_13763