Bubite rosii

Sex si probleme sexuale

Postata de Cristineel cu 13 ani in urma.

Buna Ziua ! Am 16 ani si am intretinut relatii sexuale cu prietena mea de aceiasi varsta .
dupa actul sexual ( neprotejat ) miau aparut niste mici bubite rosii (pe capul penisului ) Care ma mananca ... Prietena mea mia spus ca si inainte si pe durata actului sexual si dupa a usturat-o .
Va rog ajutatima sunt foarte speriat !

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 13 ani

Este o BTS. Mergeti amandoi la un medic dermato-venerolog pentru diagnostic si tratament, sau tu la dermato si ea la ginecolog. De asemenea, sper ca folositi o metoda contraceptiva moderna (anticonceptionale) pentru ca altfel veti fi parinti cat de curand. Eu va recomand sa folositi intotdeauna prezervativul pentru a evita atat o sarcina cat si astfel de situatii in care va pasati unul altuia BTS-uri.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Pare sa fie o candida.
Oricum, vizita la dermato e binevenita. Mult succes!

Cristineel

acum 13 ani

Fara consultul medicului nu pot cumapra ceva de la farmacie pt tratament ?

Iuli

acum 13 ani

Nu, pentru ca nu stiti sigur ce e si o afectiune in zona genitala lasata netratata sau tratata gresit poate duce inclusiv la infertilitate! De ce sa nu mergeti la medic? Faptul de a fi activ sexual aduce cu sine nu numai placeri dar si responsabilitati si cred ca stiati amandoi asta. Femeia activa sexual trebuie sa mearga la control ginecologic cel putin anual. Asumati-va deci responsabilitatea si mergeti la medic. Parintii vostri trebuie sa stie ca sunteti activi sexual. Daca vi se intampla ceva mai grav, nu tot la ei apelati?

Cristineel

acum 13 ani

am fost la farmacie si farmacista mia recomandat o crema care am si cumparato cu 21 lei numita Canesten Este un Antimicotic si sper sa imi treaca cu acest unguent ... lam aplicat de dimineatza si acum ora fiind 15:00 bubitele au inceput sa dispara au ramas foarte putine si acelea nu asa accentuate cum erau ieri !

Iuli

acum 13 ani

Imi pare rau ca nu ai inteles nimic din mesajul meu. Poate intr-o zi ai sa iti dai seama la ce ma refer si ai sa regreti. Sanatate.

Cristineel

acum 12 ani

Salut , Bubitele mici rosii mi-au disparut si nu am mai avut nici un fel de problema pe prietena mea nu o mai ustura iar eu nu mai am nimik datorita acelui unguent .... Multumesc mult pentru ajutor ! Sanatate si numai bine !

Florin

acum 11 ani

Același lucru am s eu da nu mă pot duce la medic ca nu sunt in tara ce sa fac am bubite roșii s mancarime