Are ceva daca am făcut act sexual ,după operație la testiculul stâng ,varicocel mai exact ?? ?

Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11710525368 cu o luna in urma.

Au trecut aproape 2 săpt de când am făcut operația și am făcut act sexual ,poate sa se agraveze ???

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Ar fi indicat ca dupa o operatie de varicocel sa nu aveti raporturi sexuale pentru o perioada de 3 - 4 saptamani, pentru a permite zonei sa se vindece corespunzator. Daca ati avut un astfel de raport mai devreme si nu ati simtit durere sau disconfort, situatia este probabil in ordine. Cu toate acestea, daca incep sa apara simptome precum durerea, umflarea sau schimbarile de culoare, ati putea sa aveti nevoie de investigatii suplimentare.

In cazul in care observati astfel de simptome, va recomand sa consultati medicul care a efectuat operatia sau sa va adresati unui specialist.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/varicocelul-dilatatia-venelor-spermatice_585
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/varicocelul-afectiunea-testiculara-ce-poate-cauza-infertilitate_16680

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului