apetit sexual scazut...

Sex si probleme sexuale

Postata de gabriela718 cu 14 ani in urma.

va rog ajutati-ma...nu shtiu c sa fac.am o relatie de 3 ani de zile.viata sexuala ne-am inceput-o dupa o luna si totul a fost bine pana aku de vreo cateva luni.vreau sa mentionez ca inainte viata noastra sexuala era foarte activa:de 4 ori pe saptamana,shi faceam dragoste shi de2-3 ori pe noapte.si aveam orgasm aproape de fiecare data.de cateva luni,el se plange k e obosit,stresat din cauza serviciului,si o facem foarte rar.daca o mai facem de 2 ori pe sapt si numai o data p noapte.nu mai am orgasm deloc.si cand sunt plecata la facultate in alta localitate timp d 3 pana la 5 sapt,ma gandesc la el non stop, ma excit numai cu gandul ca ce o sa facem cand vin acasa.shi cand vin acasa,in loc sa iasa scantei,o facem o singura data,foarte banal.si chestia asta ma face sa nu imi mai doresc sex.dar eu imi doresc foarte mult sa facem dregoste,dar cand sunt la locul faptei,nu mai e nimik.de ce?ce se intampla?.eu il iubesc foarte mult,si el pe mine,de asta sunt sigura.dar totul e atat de banal.pe el chiar nu il deranjeaza asta,dar pe mine f mult.ce sa fac?

Raspunsuri (7)

chik_

acum 14 ani

mai dar tu esti chiar culmea!!!iti numeri partidele de sex si chiar orgasmele??god...adica la tine era mereu la fel??wow..stii ce cred eu?k ai facut un fel de obsesie pt sotul tau..iar femeile de genul asta nu prea atrag barbatii.ii obosesc rau..gaseste-ti alte preocupari si nu te mai gandi la el mereu.

bill

acum 14 ani

ne asemanam foarte mult la aceasta problema pe care o prezinti aici,pacat ca nu esti sotia mea!!!

mikael

acum 14 ani

sau te-ai gandit ca sa plictisit,incearca si ofera ceva nou,ceva ce nu ati mai incercat.mare grija sa nu intervina rutina si mai grav dorul de altu sau alta!!!!!!!???

adrian

acum 14 ani

am trecut prin ceva de genul asta cu sotia mea (suntem casatoriti de 3 ani si impreuna de 14 ani)si cred ca-ti inteleg frustrarea. incearca sa nu te mai gandesti atat de mult la sex si concentrati-va pe altceva: sport, plimbari,calatorii, filme....si lasa partea cu sexul sa vina de la sine; in aproape orice relatie intervine rutina... plictiseala...trebuie sa luptati amandoi pt. relatia voastra. succes !

valy

acum 14 ani

Probabil ca ar trebui sa discutati foarte mult despre asta...e ceva ce tine de amandoi si doar impreuna puteti trece peste asta. Trebuie sa-i explici exact ce iti place si ce nu, ce asteptari ai de la el si el de la tine.BAFTA

Sexoterapeut William

acum 14 ani

Motivul este unul simplu. Ori exista la tine o dependenta sexuala si pe el il sperie, ori el a pus pe planul 2 actul sexual. Schimbarea mediului (psihologic, fizic, etc.), rationalitatea si empatia va poate ajuta sa capatati un echilibru sexual. Succes!

cypryathos

acum 11 ani

daca-ti dau o adresa si ma vei cauta iti promit o cascada de orgasme nu unul vrei sa stii adresa mea?