anticonceptionale

Sex si probleme sexuale

Postata de johanna posse cu 10 ani in urma.

Am inceput sa iau anticonceptionalele karissa din prima zi a ciclului menstrual, dupa a-5-a pastiluta am avut raport sexual neprotejat ejaculand "inauntru'' ( inca mai ac***a sangerari). Exista riscul sa raman insarcinata? Dupa cate zile au efect pastilutele?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

In timpul primelor 7 zile de administrare sunt necesare masuri contraceptive suplimentare deorece eficienta lor nu este maxima in aceasta perioada. Asadar, exista riscul de a ramane insarcinata.

Anonim199999990

acum un an

Buna! As dori sa stiu cum a fost situatia, deoarece am aceeasi problema