anticonceptionale

Sex si probleme sexuale

Postata de mimi_poop cu 12 ani in urma.

cum se administreaza anticonceptionelele? cum vine ciclul dupa? va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Decizia de a folosi un anumit tip de anticoncepţionale se ia ţinând cont de rezultatele unor analize de sânge şi de anamneză (o discuţie cu medicul despre istoricul medical personal şi al familiei) şi numai după efectuarea profilului hormonal al respectivei persoane care le va întrebuinţa iar trecerea de la un anticoncepţional la altul se face neapărat numai cu recomandarea medicului.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

pentru mai multe detalii despre anticonceptionale, puteti sa cititi si acest articol cu ''intrebari frecvente'' :
//sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/intrebari-si-raspunsuri-despre-anticonceptionale_1186