Am probleme cu erectia ?

Sex si probleme sexuale

Postata de George cu 3 luni in urma.

Bună ziua. Am o problema cu penisul meu ... În își pierde interesul în timpul actului sexual... Se trezește dar moare repede foarte repede uneori nici nu apuc sa termin preludiu cu partenera mea și moare imediat. Dacă ma uit la un film porno și ma masturbez este prezent. Ce ar trebui sa fac.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Aceasta problema poate fi cauzata de mai multi factori, cum ar fi stresul, anxietatea, lipsa de incredere in sine, probleme de sanatate fizica sau chiar folosirea excesiva a pornografiei.

Mai intai ar trebui sa incerci sa reduci stresul, sa mananci sanatos si sa faci exercitii fizice regulat. Daca acest lucru nu ajuta, exista medicamente care pot ajuta. Este important sa te adresezi unui profesionist in acest domeniu pentru a obtine un diagnostic adecvat si un tratament potrivit pentru tine.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/11-factori-care-determina-probleme-de-erectie_8680