Am o nelamurire ?!

Sex si probleme sexuale

Postata de nasirc cu 13 ani in urma.

Am folosit anticonceptionale yasmin, primul blister intreg (de 21 di zile) si dupa 7 zile de pauza am luat al doilea blister. Am stabilit sa-l iau seara la ora 9.40 si am respectat in tocmai. Din a doilea blister am ajuns la a cincea zi, dar in doua seri l-am luat pe la ora 22, respectiv ora 23, in rest am respectat ora stabilita zilnic si nu am omis nici o zi.
Exista riscul sa raman insarcinata daca am avut contac neprotejat?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Da, exusta, dar e mic,

nasirc

acum 13 ani

As dori si o alta parere, daca se poate si un medic specialist sa-mi raspunda.
Multumesc

IRINA

acum 13 ani

DRAGA MEA..ORI AI 15 ANI ORI ESTE PROATA..CUM DREQ SA RAMAI PT CA AI INTARZIAT CU CATEVA ORE????????????????????????

nasirc

acum 13 ani

Nici una nici alta, draga. Eu nu am avut viata sexuala activa pana de cateva luni, de aceea nu m-a interesat acest subiect (pe care majoritatea il stapanesc de la varste tot mai fragede), era o noutate si nu stiam. Pentru asta e acest site-ul, sa adresam orice intrebare. Asta nu inseamna ca esti.........

mari

acum 13 ani

eu am intarziat si 10 ore(eram la servici si am uitat) si nu s-a intamplat nimic, important sa nu uiti sa iei pastila !!!

nasirc

acum 13 ani

Multumesc mult. Sa aveti sanatate!