Am facut sex neprotejata si am uitat sa iau pastila de 5 zile pot ramane grvida?

Sex si probleme sexuale

Postata de MembruMobileApp303502 cu 8 ani in urma.

Buna.. Am o intrebare.iubitul meu are 19 ani iar eu fac 18 peste 3 luni..de 5 zile facem sex neprotejati si nu am luat anticonceptionale deloc..in special regividon..daca iau acuma dupa 5 zile de sex neprotejat pot ramane gravida??ajutati-ma va rog..

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , binenteles ca puteti ramane insarcinata . Pentru a obtine efectul contraceptiv se incepe administrarea pastilelor cu cel putin 7 zile anterior primului contact sexul neprotejat.