ajutor

Sex si probleme sexuale

Postata de gewell cu 14 ani in urma.

Am o oarecare problema in timpul actului sexual.Citeodata,datorita aerului care se acumuleaza in vagin,la penetrare se aud sunete ciudate.Cum pot evita sa se intimple acest lucru stinjenitor?

Raspunsuri (6)

raluca

acum 14 ani

Cati ani ai?

Maria C

acum 14 ani

Nu e nimic anormal. Parerea mea ar fi sa schimbi pozitia in timpul actului si sa te concentrezi la ce faci si nu la ce se aude. Succes

Citat:
Am o oarecare problema in timpul actului sexual.Citeodata,datorita aerului care se acumuleaza in vagin,la penetrare se aud sunete ciudate.Cum pot evita sa se intimple acest lucru stinjenitor?

diana323126844

acum 14 ani

poti incerca sa discuti cu partenerul, poate chiar pe un ton amuzant. si sunt convinsa k te va intelege.

omnia

acum 14 ani

Buna,

Este absolut normal ceea ce ti se intampla;
Nu este nimic rusinos..se intampla tutror cuplurilor, mai rar sau mai des.

Asa ca, incearca sa neglijezi acest aspect.

Numai bine!

yellow

acum 14 ani

mie mi se intampla foarte des si e din cauza pozitiei ...multe faciliteaza patrunderea aerului in vagin. eu uneori reusesc sa "elimin" aerul incordandmuschii inferiori ai abdomenului si incordand muschii vaginali in asa fel incat se simte aerul iesind,insa daca nu esti obisnuita nu e prea simplu. oricum eu fac asta doar pentru ca am unele probele cu uterul si imi provoaca unele dureri. insa de zgomote chiar nu ma preocup, e adsolut normal si infrunt mereu situatia razand. nu iti inchipui ca barbatii sunt perfecti, au si ei nulte probleme de care se simt stanjeniti. daca totusi tii atat de mult sa nu se mai auda zgomotul ala evita pozitiile in care vaginul ramane deschis inainte de penetrare, de exemplu atunci cand el e in picioare si tu intinsa pe pat, patul emai jos deci corpul tau e mai jos in timp ce baziul e indreptat in sus, atunci intra aer. incearca pozitiile in care stai tu deasupra, sunt comode si in avantajul tu din multe puncte de vedere.

fitzzy

acum 14 ani

chiar m-ai facut sa rad cand am citit "problema" ta,draga mea este ceva normal,nu ai dc sa te simti stanjenita,cred ca oricarei femei i se intampla,depinde de pozitia in care stai,eu cu iubitul meu discut f deschis si nu ma simt deloc stanjenita orice s-ar intampla,iti recomand sa faci si u la fel si ai sa vezi ca te vei simti mai bn