Ajutooor !

Sex si probleme sexuale

Postata de Alys19 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ! Am 20 de ani si Ieri mi-am inceput viata sexuală. In timpul actului sexual s-a rupt prezervativul de la jumătate! Prietenul meu nu a ejaculat! Am schimbat prezervativul si am continuat! Am niste nelamuriri si va rog frumos sa ma ajutati! 1. Nu mi-a curs sânge si m-a durut foarte putin .... 2. Azi dimineata cand m-am trezit ma durea foarte tare vaginul, urinez foarte des si ma inteapa ovarele foarte tare.... E primul meu contact sexual! Am 20 de ani si mereu mi-a întârziat menstruatia! De exemplu mi- venit in luna Martie apoi am avut tocmai in August ! Din August nu mi-a mai venit si suntem in Noiembrie ! Am mai avut dureri de ovare dar nu ca cel de astăzi ! Ma repet, viata sexuală mi-am inceput-o ieri ! Iar intrzierile menstruale le aveam mereu ! Ma dor si ma inteapa ovarele ingrozitor! La un ginecolog nu am ajuns deoarece nu sunt in romania si nu am posibilitatea! Prietena mea zice ca e posibil sa fiu însărcinată , deși nu cred pentru ca prietenul meu nu a ejaculat deloc! Va multumesc mult pentru timpul acordat!

Raspunsuri (2)

Alys19

acum 11 ani

Va rog frumos sa ma lamuriti putin ...nu stiu ce sa fac ...multumesc inca odata

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este prea devreme pentru a vorbi de o posibila sarcina. Faptul ca urinati des poate insemna ca aveti infectie urinara ( asa numita infectie din luna de miere, deoarece apare dupa inceperea activitatii sexuale). Aceasta trebuie confrmata printr-un sumar de urina( sau consult de specialitate) iar tratamentul este antibiotic.
Referitor la durerile descrise, este recomandat sa consultati medicul ginecolog ( cu efectuarea unei ecografii abdominale sau transvaginale).