ajutatima

Sex si probleme sexuale

Postata de mirela2018 cu 11 ani in urma.

buna am si eu o problema sunt confuza in legatura cu perioada UNEI FEMEI ,EU STIAM CA dupa ultima zi de ciclu 14 zile sunt periculoase iar ieri am citit pe net ca 14 zile inainte de venirea ciclului sunt periculoase ajutatima va rog frumos

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cred ca va referiti la perioada fertila. Daca ciclul menstrual este regulat ( de cca 28 de zile), aceasta perioada este la jumatate ( 12-14 zile incepand cu prima zi de menstruatie). In mod sigur insa aceasta perioada fertila este la~14 zile distanta de urmatoarea menstruatie.

mirela2018

acum 11 ani

multumesc pentru sfat .daca am inteles bine 14 zile dupa ultima zi de menstruatie e perioada fertila in care ar putea aparea un bebe?va multumesc mult inca o data

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

~12-14 zile dupa prima zi de menstruatie.