ajutati-ma va rog !

Sex si probleme sexuale

Postata de alinutzza1236547809 cu 10 ani in urma.

buna am 12 ani si vreau sa ma masturbez fara sa ma devirginez ... va rog spuneti-mi cu ce pot face asta ... daca nu stiti sigur nu mai ziceti nimic .. chiar vreau sa fac da nu stiu cum si nu as prea vrea cu mana ... ceva mai bun inafara de jucariile sexuale pe care nu le pot abtine si m-as devirgina cu ele si nu vreau sa ma devirginez .. am mai facut-o cu mana dar vreau si cu altceva dar cu care pot simti senzatii ...

Raspunsuri (4)

Sirio

acum 10 ani

Alinuta, parerea mea este ca ar trebui sa stai deoparte de "masturbare" ..ai 12 ani, nu incepe unele lucruri asa devreme,iesi afara,joaca-te cu cei de varsta ta. Si prin masturbare nu(cred) te poti dezvirgina.

rub

acum 10 ani

masturbarea nu e un lucru rau mai toti o facem(fete&baieti) dar trebuie sa ai grija cum si cu ce o faci.de preferat ar fii sa ramai doar in stadiul de mainaieri si frecat,sau joacate cu dusu(dar ai grija sa nu fie apa prea calda sau rece)....iar despre sex si dezvirginare nici nu se pune vorba ai vaginul prea putin dezvoltat si sa iti introduce ceva in el (chiar si degetul) e nebunie curata si nu cred ca ai vrea sa ai parte o ciuperca in sona sensibila..

ps:cu mine poti vorbi liber si deschis (nu degeaba am vrut sa ma fac ginecolog iar acum incerc sa devin psiholog)

rub

acum 10 ani

si te rog nu iti fie rusine sau nu cunva sa te simti stanjenita sa pui intrebari

membru295144

acum 8 ani

am o intrebare se poate dezvirgina pe cineva cu jucarii sexuale?