2 incercari esuate de a face sex... help?

Sex si probleme sexuale

Postata de Chosolamousse cu 14 ani in urma.

eu si prietenul meu suntem impreuna de 7 luni. am incercat de doua ori sa facem sex, dar penisul lui "a murit" dupa ce si-a dat pantalonii jos si nici nu se mai scoala. in timpul preludiului totul este ok, cat timp are pantalonii pe el, pana cand ajungem in acest punct. am incercat sa il ajut, sa stau de vorba cu el, dar nici el nu stie ce este in neregula, poate fi din cauza inactivitatii sexuale? sau sa aiba legatura cu faptul ca are diabet?

Raspunsuri (6)

DanielaSB

acum 14 ani

Sincer cred ca te doreste prea mult(am patit-o si eu)si in clipa in care tb sa treaca la actiune se inhiba,ajuta-l si tu(prin atingeri,mangaieri,chiar un film cu scene erotice..)

da

acum 14 ani

Incepeti preludiul fara pantaloni pe el. Sic!!!

teclado

acum 14 ani

PAI..daca in 7 luni ati incercat doar de 2 ori..:)) no comment..
Schimba-l:))

Psih. Catalina Dragulanescu

acum 14 ani

Buna ziua Chosolamousse.
Da, poate avea legatura si cu inactivitatea sexuala (anxietatea lui poate fi destul de mare, iar anxietatea este dusmanul erectiei, are deja la activ doua esecuri cu tine, ceea ce nu-l ajuta deloc) si cu diabetul (este una dintre probleme in cazurile de diabet). Daca vrei sa pastrezi relatia, incearca sa-l incurajezi si sa iti arati cat mai putin dezamagirea si nerabdarea in legatura cu problema voastra ; fii cat mai feminina si da dovada de cat mai mult tact. Problema lui se poate ameliora foarte mult cu ajutorul tau. Data viitoare cand faceti sex incearca sa fii tu mai excitata, astfel incat sa scurtezi pe cat posibil preludiul (asta il va ajuta sa nu mai esueze si astfel sa-i creasca pe viitor increderea in potenta lui - succese mici si repetate). Indeamna-l sa consulte si un diabetolog / sexolog de formatie medicala(www.amsr.ro) - asta pentru problema cu diabetul. O consiliere psihologica este bienvenita pt. amandoi (psihoterapeut).

Dr. SANDU IOAN

acum 14 ani

Atîta timp cît are erecţie atunci cînd este îmbrăcat nu are nici o legătură cu diabetul . Dacă este o persoană mai timidă cu siguranţă că peninsul său va ,,muri" atunci cînd este expus privirilor tale , se simte ruşinat iar o erecţie puternică depinde foarte mult şi de starea psihică a celui în cauză . E bine că ai încercat să aî ajuţi vorbind cu el însă asta nu e de ajuns , încearcă să nu îl priveşti ,,acolo" cînd este dezbrăcat şi încearcă să-l stimulezi cu mîna sau prin sex oral , în aşa fel îi vei arăta că nu trebue să se simtă ruşinat sau poate complexat de mărimea peninsului . În cazul în care nu are prea multă experienţă sexuală poate fi şi asta cauza problemei sale pentru că se teme de un eşec . Oricum , vă sfătuesc să mergeţi la un medic sexolog sau psiholog . Vă doresc o viaţă sexuală normală şi activă

andrei eugen

acum 14 ani

buna.eu am ''''zacut'''' de aceiasi boala.am fost la un medic dermatolog,fara sa stiu cauza,si mia recomandat vitamina e forte.totul a fost ok chiar e super.va urez succes!