Ce pot face daca am scolioza?

Scolioza

Postata de MembruMobileApp1481130296 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, am 18 ani si sunt fata. Tatal meu a avut scolioza si am mosnenit-o si eu si nu stiu cum pot sa o ameliorez cat de cat. Am aceasta problema de multi ani si acum e mai vizibila. Nu este foarte mare si nu se poate observa decat daca te uiti atent la umeri si in fata , unde coastele de pe partea stanga sunt iesite inafara . Daca stau in picioare se vede putin...dar daca ma intind iese totul afara . Uneori ma confrunt cu intepaturi in spate in partea stanga si acele intepaturi imi taie aerul. Acum incerc sa stau dreapta cat de mult pot dar stiu ca nu va ajuta. Daca merg la sala va indrepta ceva? Fiindca gimnastica medicala nu am cum sa fac la sala pe care o am in oras.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/scolioza