Unghii ingrosate

Scleroza multipla

Postata de Aries cu 9 ani in urma.

Buna ziua !
Sint diagnosticata cu scleroza multipla de mai multi ani. Printre multe dureri specifice acestei boli am probleme si cu unghiile. Unghiile de la degetele mari de la picioare s-au ingrosat foarte mult ,cu greu reusesc sa le tai. Va rog, ce sfaturi puteti sa-mi dati ? Am folosit exoderil fara sa cunosc vreo imbunatatire. Multumesc anticipat, Aries.

Raspunsuri (1)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna seara!

Poate ca aveti onicomicoza, boala care afecteaza aproximativ 8-10% din totalul pop**atiei adulte. Onicomicoza este boala unghiilor cauzata de unele ciuperci parazite.
In acest caz puteti folosi FLUCONAZOL 150mg 1 tableta/luna max in 2 luni.