tratament cu rebif

Scleroza multipla

Postata de rohanna cu 9 ani in urma.

Buna ziua,ma numesc Roxana (36 ani).Am fost si eu diagnosticata cu sm,in urma cu 2 ani;de 3 luni am inceput tratament cu Rebif si nu ma pot lauda ca ma simt bine,... a inceput sa-mi cada parul foarte tare,am vertijuri,stari de confuzie,amorteli ale membrelor superioare,deficit de atentie si memorie si cumplite dureri de cap...Ma gandesc sa renunt la tratament...ce sfat imi dati?

Raspunsuri (2)

mariana

acum 8 ani

Buna ziua.

Roxana , eu incerc sa imi fac rost de Rebif pana intru in programul national de SM.
Cine poate elibera reteta medicala? Doctorul meu imi spune ca nu poate sa astept sa imi dea prin program.!! Ce sa fac ?

clara

acum 8 ani

daca reactiile adverse sunt de nesuportat , schimba tratamentul. Daca nu......continua. eu fac rebif de 4 ani si este ok.