Sunt gravida si am scleroza multipla

Scleroza multipla

Postata de Clei cu 10 ani in urma.

Sunt in luna a 5-a, mai exact in saptamana 23. Nu am avut pana in prezent absolut nici o problema, sarcina decurge normal, fara greturi sau pofte :) Nu sunt in tara deci nu ma pot consulta cu medicul meu neurolog si de aceea as vrea sa stiu ce ma sfatuiti in legatura cu nasterea. Pot sa nasc natural, cu sau fara injectia epituriala tinand cont ca se face in coloana sau trebuie sa fac cezariana? Am fost diagnosticata cu 6 ani in urma cu forma recurent remisiva si am facut tratament cu Rebif. Am intrerupt tratamentul cu aproximativ 7-8 luni inainte de a ramane insarcinata. si am 30 de ani, Va multumesc :)

Raspunsuri (1)

iulia

acum 10 ani

Nu sunt medic, deci nu pot sa-ti raspund la intrebarile legate de nastere.. Vreau doar sa te felicit pentru curajul pe care il ai! Iti doresc o nastere usoara si sa nu mai ai parte de alte pusee! :-)