Scleroza

Scleroza multipla

Postata de Gabi Deni cu 11 ani in urma.

Mama mea a fost diagnosticata cu o posibila scleroza multipla nefiind un diagnosic precis deoarece simptonele sunt mai multe, as vrea sa vi de descriu cerandu-va un sfat:
are costipatie, nu are pofta de mancare, mananca putin, a slabit in greutate de la 80 de kg la 50 in decurs de 1 an, merge greu nemaiac***a forta in picioare, are furnicaturi in maini si picioare, senzatie de sufocare in timpul mersului, din punct de vedere al analizelor si examinarilor medicale nu a iesit a avea probleme in organism insa ea continua sa fie slabita nemaiac***a vointa a se ridica din pat zicand ca totul o doare. As dori un sfat legat de aceasta problema. Va multumesc

Raspunsuri (1)

ELLA

acum 11 ani

ACEST DIAGNOSTIC SE PUNE DUPA MAI MULTE ANALIZE :EXAMEN RMN SI PUNCTIE LOMBARA. NU STIU DE UNDE SUNTETI, DAR IN ROMANIA EXISTA MULTI MEDICI IGNORANTI CARE ARUNCA CU DIAGNOSTICE, IAR CAND EXISTA SUSPICIUNE DE ACEASTA BOALA, RIDICA DIN UMERI...