rubeola

Scleroza multipla

Postata de natalia_d cu 12 ani in urma.

Buna seara,

Fiul meu in varsta de 19 ani, diagnosticat cu scleroza multipla, sub tratament cu betaferon, are rubeola.
Ce trebuie facut in aceasta situatie pentru a evita complicatiile care pot aparea ?
Va multumesc.
Natalia

Raspunsuri (1)

membru214387

acum 11 ani

buna seara..am fost si eu diagnosticata cu sm acum un an .am fost admisa pentru un studiu sa incep tratamentul cu interferon..cat timp erau actele in desfasurare un medic inteligent mi-a spus sa imi fac si analizele pentru borellia care initial mi-au iesit negative dar peste o luna cand le-am facut la bucuresti surpriza au iesit pozitive..si eu aveam 21 ani cand am fost diagnosticata cu scleroza multipla si din cate vad este un diagnostic mult prea dur care se pune mult prea repede..si tratamentul de scleroza poate avea efecte devastatoare in cazul borreliozei ..nu stiu situatia baiatului dumneavoastra si nu vreau sa va dau sfaturi pentru ca nu sunt medic.dar v-am povestit ce am patit eu..va doresc multa sanatate baiatului si dumneavoastra..sper sa fie totul bine,si sa nu incetati sa cautati si alte raspunsuri la alti medici..multa sanatate .o seara buna !