RILUZOL

Scleroza multipla

Postata de VODI cu 13 ani in urma.

Tatal meu a fost diagnosticat cu Sleroza Lateral Amiotica si i s-a prescris Riluzol. De unde se poate cumpara acest medicament si in ce conditii pt ca este imposibil de gasit in farmacie.

Mii de multumiri daca imi puteti da o solutie, macar cateva luni sa mai stea cu noi.
Violeta

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 13 ani

Riluzol cred ca este acelasi cu Rilutek, eu am dat o cautare pe Sensiblu si se mai gaseste in cateva centre depinde din ce judet sunteti
In Bucuresti puteti gasi in Sos. Pantelimon nr. 245, bl. 51, sc. 2 - 0212556570, se mai gaseste prin Baia Mare, Barlad, Timisoara, Oradea. Si in farmacia Catena se pare ca ar mai exist, acum nu stiu cat de actualizare sunt listele, dar eu de cate ori am avut nevoie am gasit acolo unde era precizat.
Sfatul meu puneti mana pe telefon si sunati la farmacii si intrebati daca il mai au pe stoc si unde anume.
Sanatate multa

LOREDANA

acum 13 ani

EXISTA UN PROGRAM NATIONAL . INTREABA MEDICUL NEUROLOG