dupa o intrrupere de 2 ani a tratamentului cu copaxone acesta mai poate fi reluat de 2 ?

Scleroza multipla

Postata de MembruMobileApp1496736885 cu 6 ani in urma.

buna ziua ,sotul meu sufera de scleroza multipla din 2004 . imediat dupa aflarea diagosticului a intrat pe program cu copaxone . a urmat acest tratament pana in 2015 cand a fost intrerupt . dupa apoximativ 8 luni starea lui s-a m-ai inrautati. in prezent se deplaseaza cu dificultate

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Scleroza-multipla/imbunatatirea-sanatatii-oaselor-in-scleroza-multipla_13687