constipatia in SM

Scleroza multipla

Postata de Nicoollee cu 11 ani in urma.

Am fost diagnosticata cu sm .Sufar acum de o constiptie foarte mare Daca ma poate ajuta cineva cu vreun remediu,sau pastile mai eficiente.Va multumesc

Raspunsuri (1)

ana

acum 11 ani

Se poate sa fie doar din cauza stresului datorita faptului ca ai aflat aceasta veste sau din cauza lipsei fibrelor. Incearca sa bei ceva pastile cu fibre si sa mananci multecereale dar nu fulgii aceia super dulci , sa fie naturali , de la firme naturiste , incearca de la Sano Vita . Mai trebuie o liniste interna , o viata usoara ... :) cam greu dar ...