CARE SANT CAUZELE SCLEROZEI MULTIPLA SEVERA?

Scleroza multipla

Postata de dyanyta68 cu 14 ani in urma.

As dori sa va intreb, la prima consultatie un pacient a fost diagnosticat cu polinevrita in urma cu 20 ani. Se poate ca in decursul a acestor ani ca boala sa avanseze si sa se ajunga la scleroza multipla severa? Si daca da, de ce si care ar putea fi cauzele acestei boli?

Raspunsuri (3)

gaciTa ioan

acum 14 ani

scleRoză multiplă

gacita ioan

acum 14 ani

am scleroza multiplă DE LA DOUĂ ZECI SI SASE DE ANI SÎNT ÎN PENSIE DE BOALĂ DIN NOUĂ ZECI SI SASE DOCTORUL A ZIS CA NU AM VOIE SA MĂ ÎNSOR CE SA FAC AM PATRUZECI SI DOI DE ANI? VA ROG SĂMI RĂSPUNDEĂȚI

lili

acum 14 ani

am fost diagnosticata cu scleroza, ac***a afectati 4 centri din cinci. ce trebuie sa fac?