buna ziua

Scleroza multipla

Postata de elena argentina cu 14 ani in urma.

Se poate trata scleroza multipla?va rog sa imi raspundeti urgent.elena argentina - bucuresti...astept raspuns pe adresa de e-mail [email protected]!!

Raspunsuri (6)

elena argentina

acum 14 ani

Se poate trata scleroza multipla?va rog sa imi raspundeti urgent.elena argentina - bucuresti...astept raspuns pe adresa de e-mail [email protected]....

zanfir claudia mariana

acum 14 ani

nu,nu se vindeca scleroza suna-ma 0214302284

Angy1138864

acum 14 ani

elena intra pe forumul sclerozei multiple si acolo vei gasi toate raspunsurile sanatate multa

raluca

acum 14 ani

Buna,
Citeste mai mult despre scleroza multimpla pe site-ul [url]//sfatulmedicului.ro/Scleroza-multipla/scleroza-multipla_323[/url]. Multa sanatate

Citat:
Se poate trata scleroza multipla?va rog sa imi raspundeti urgent.elena argentina - bucuresti...astept raspuns pe adresa de e-mail [email protected]....

gabriela grg

acum 14 ani

buna ! de 4 ani am fost diagnosticata cu scleroza multipla, fac interferon regulat dar lucrurile nu s-au ameliorat defel,ba ai mult numarul puseelor s-a multiplicat infiorator de mult(2 pusee in 2 luni consecutive :(nu trebuia interferonul sa opreasca evolutia bolii, dc de refacut teaca de mielina nu o va reface ????????acum am auzit de un nou tratament care se pare ca intrece cu mult Interferonul, tysabri... a mai auzit cineva despre acest nou tratament ?pupici si multa sanatate ca-i mai buna decat toate

rodica

acum 14 ani

Buna,
Facand interferon inteleg ca esti in programul national de tratament. Ce spune neurologul? Iti face doar perfuzii sa te scoata din puseu? Interferonul stagneaza oarecum boala,nu o vindeca.Pusee apar si in timpul acestui tratament.Tysabri, e un alt tratament.Da, in occident am vazut ca se face .Probabil si la noi.E perfuzabil.Si e dat in functie de ce tip de scleroza ai.Remisiva indeobste.Asta cu inrecutul interferonului...ramane de vazut.S-ar face acest tratament in toata lumea daca e asa bun.Sa speram ca apare si la noi un tratament adecvat acestei maladii!
Sanatate multa si vesti bune de la 2010!