Va rog sa ma ajutați !

Schizofrenie

Postata de MembruMobileApp1491132819 cu 7 ani in urma.

Mama mea a fost diagnosticata cu tulburare deliranta si nu isi recunoaște boala. Am observat ca avea anumite idei: ca e atacată si urmărită de anumite instituții mari , ca aceste atacuri ii fac rau si ii modifica organele din corp , etc. (Sunt mult mai multe povesti ). Intr-un final am reușit sa aduc un medic acasă sa imi spună ce are si mi-a dat acest diagnostic. Ea nu isi recunoaște boala !!! Spune ca acele energii exista si ii fac rau ! A ajuns foarte rau si sa fie violenta ! S-a izolat de tot nu mai sta cu nimeni. Spune ca toată lumea o ataca ! Nu stiu ce sa mai fac !!!! Tipa , o gasesc plângând , are halucinații vizuale (spune ca vede energiile ). Nu vrea sa meargă la doctor, nu are încredere , spune ca si doctorii se ocupa cu lucruri rele. Lucuiesc doar cu ea si abia am împlinit 18 ani !!! Din păcate nu am tată !! Nu are cine sa ma ajute sa o fac bine !!! Nu mai pot sa lucuiesc cu ea asa !! O vreau pe mama mea înapoi ! Ce trebuie sa fac ??!? Măcar niste medicamente naturiste care sa o calmeze putin , ca sa pot sa mai vorbesc cu ea , nu vrea sa accepte ca are o problema !

Raspunsuri (1)

Utilizator11539901595

acum 5 ani

Suni și o interneze cu forța la psihiatrie,dupa 2 săptămâni de tratament o sa se simtă mai bine