tulburare de personalitate borderline

Schizofrenie Tulburari de personalitate borderline

Postata de cezara2010 cu 13 ani in urma.

am 37 ani, sunt din ploiesti, ma numesc andra, am fost diagnosticata cu tulburare de pers borderline, urmez un tratament medicamentos insa starea mea nu este buna.as dori un psihoterapeut specializat pe aceasta tulburare.

Raspunsuri (4)

Csara

acum 13 ani

Poti urma psihoterapie si in bucuresti?

cezara73

acum 12 ani

da pot urma in Bucuresti psihoterapie

Clinica Hope

acum 13 ani

Buna ziua,
tulburarea de personalitate borderline se trateaza prin psihoterapie in principal si doar in exacerbari pin tratament medicamentos. Nu orice terapeut e pregatit sa lucreze cu BD, sunt recomandate terapii analitice, de lunga durata dar exista si variante derivate din terapia cognitiv comportamentala, speciale pt borderline, care se numesc dialectical behavioral therapy.
Mult succes,
Dr Gabriella Bondoc
medic specialist psihiatru
psihoterapeut

cezara73

acum 12 ani

Ati putea sa imi recomandati un psihoterapeut in Bucuresti care stie sa lucreze cu BD