Se trateaza? depresia bipolara?

Schizofrenie

Postata de Anca V cu un an in urma.

Din 2019 iau tratament pt depresie bipolara .Voi mai scăpa de această boală?

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Laura Ciocoiu

acum un an

Buna seara,

Faceti si psihoterapie in paralel cu tratamentul psihiatric?
In mod normal, un medic psihiatru bun recomanda si psihoterapie in acelasi timp, pentru o eficienta crescuta a recuperarii!

Cel mai multe probleme sunt de natura emotionala, nu se datoreaza unui dezechilibru hormonal...