schizofrenie afectiva

Schizofrenie

Postata de breen cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Ce este schizofrenia afectiva?Nu am gasit mare lucru pe net

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Cautati "tulburare schizo-afectiva", veti gasi mai multe informatii. Spre exemplu: http://www.romedic.ro/tulburare-schizoafectiva

Manuel

acum 12 ani

Marea descoperire pentru tratarea bolilor mintale

Ma numesc Marian Manuel. Sunt in varsta de 43 de ani si sunt psiholog.
Recent am aflat despre o descoperire revolutionara in domeniul filozofiei
si al psihologiei care va schimba lumea.

Christina Sponias a continuat cercetarile lui Carl Jung in psihicul uman,
descoperind o modalitatea de a vindeca toate bolile mintale,inclusiv schizofrenia.

Se pare ca toate bolile mintale sunt provocate de o entitate pe care a mostenit-o
intreaga omenire si se gaseste in creierul si psihicul nostru:anti-constiinta.

Psihanaliza va deveni baza psihologiei si psihiatriei pe viitor.

Pentru cei suferinzi de boli mintale care vor sa fie vindecati,pentru cei care vor sa dobandeasca
adevarata intelepciune, si pentru toti psihologii si psihiatrii mai multe
detalii aici: http://www.scientificdreaminterpretation.com/