Schizofrenia

Schizofrenie

Postata de dumeaionut cu 11 ani in urma.

Buna .
o persoana cu Schizofrenie este constienta ca ceia ce aude si vede nu sunt adevarate

Raspunsuri (1)

liviutza

acum 11 ani

asta e fals, este altceva dar schizofrenie nu. persoana respectiva care sufera de schizofrenie traieste in alta lume si este total convinsa de realitatea ei. daca totusi constientizeaza este undeva la granita adica la limita si e bine sa mearga negresit la medicul specialist dar unul care sa o ia in serios ca altfel nu va mai constientiza ca ceea ce vede si aude nu sunt reale, ba chiar vor deveni reale ...din pacate...