Schizofrenia

Schizofrenie Tulburare premenstruala

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

doresc sa stiu din ce cauza apare pshioza acuta,cit timp se face tratament ptr aceasta boala si daca e posibil sa reapara boala va multumesc

Raspunsuri (8)

andrei178

acum 15 ani

E foarta multa informatie referitoare la schizofrenie. Incearca sa te uiti aici, la dictionare medicale sau pe net. Numai Bine!

alina mihaela

acum 13 ani

nu stiu din ce cauza

Florian Alex

acum 15 ani

Din cate stiu eu, nu exista psihoza acuta,ci doar psihoza. Psihoza ar putea fi determinata de temeri, inhibitii, convingeri, idei, etc. In cazul in care problema este profunda, rezolvarea o poate oferi doar un psihoterapeut.

totolanu ioan

acum 14 ani

am o nedumerire. nu mai stiu ce boala pshica am. la 14 ani am fost clasificat cu debilitate mintala . in armata am stat 7 zile si mau gasit cu pshiopatie imoulsiva cu elemente schizoide si mau clasat. prin 92am fost consultat si am fost gasit cu ideii suicidare. acum in2009. am fost diagnosticat cu :reactie disforica pe fond dizarmonic (tulburare de personalitate tip mixt)iar acum o saptamana pe data de 2 12 2009. alta boala :reactie disforica interpretetiva pe fond dizarmonic. ?. pai ce sunt eu ?. dictionar de boli pshice? . cine poate sa ma lamureasca? multumesc.

diana

acum 14 ani

am si eu o intrebare este o boala genetica ,socrul meu sufera de aceasta boala si se manifasta foarte urat ptr el nu mai exista tratament decat sa fie sedat cred,de ce intreb k sotul meu incepe sa aiba acelasi comportament e posibil sal mosteneasca?k e grav atunci.ce sa fac sa nu jignesc sau sa creada cine stie ce ,k nu stii cum sa te porti cu ei,vreau un sfat k nu stiu cum sa fac

manu15

acum 14 ani

Buna Diana, din greseala am trimis intrebarea mea in locul raspunsului pe care doream sa ti-l trimit.Ca sa ne putem exprima opiniile referitoare la boala genetica a socrului tau este necesar sa ne dai detalii privind diagnosticul.

manu15

acum 14 ani

Cunoasteti persoane cu diagnosticul : MALADIE HURLER ?

bebe

acum 13 ani

am si eu o intrebare....fratele meu sufera de aceasta boala psihoza ia tratament de un an dar tot mai delireaza ,e posibil sa nu_si mai revina niciodata.multumesc