schizofrenia si pianul

Schizofrenie

Postata de donadina cu 14 ani in urma.

Am fost diagnosticata la 21 ani cu sindrom discordant; acum am diagnosticul schizofrenie paranoida, am 50 ani;de anul trecut am inceput sa cant la pian,(am un pian electronic),dupa o carte intitulata "Invata sa canti la clape". De atunci am invatat primele notiuni si sa cant cateva cantece si chiar prima parte din "Fur Elise". Fostul meu psihiatru nu mi-a recomandat sa invat acest lucru, dar actuala mea psihiatra mi-a recomandat chiar sa compun, ceea ce inca nu am invatat. Credeti ca am mers prea departe?

Raspunsuri (1)

Iulia

acum 14 ani

Nu cu siguranta nu. Poti face ceea ce vrei sa faci. Viata e scurta si e pacat sa nu o umplii cu lucruri frumoase si bucurii. Daca te incanta sa canti la pian fa-o fara sa eziti. Mult succes! :)