obsedat de propriul copil

Schizofrenie

Postata de mariana476 cu 13 ani in urma.

Cumnatul meu este obsedat de fata lui de 10 ani de cand s-a nascut ea,incearca sa fie tot timpul cu ea,raspunde in locul ei la orice intrebare,doarme cu ea in pat cand este la el,desi au camere destule.Este divortat de 5 ani si merge cu ea peste tot unde poate merge si la fosta sotie chiar daca ea nu vrea,tot ce-i apartine este pe numele ei apartament,nume e-mail,nr masina,oginzile laterale(mai nou),numele firmei,intra peste ea in camera din cinci in cinci minute sa vada ce face,vorbeste la telefon cu ea tot timpul cand nu este la el,vorbeste numai de ea,i-a facut poza cu Basescu la Predeal cand au fost le ski si a imprimat-o pe o cana,pt el nu exista nimic altceve decat fata lui.Credeti ca este un comportament normal?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Nu. Acest domn are un comportament obsesiv care ii va dauna copilului la un moment dat. Poate domnul este si singur si nu are ce face, si neac***a alta ocupatie (adica nu s-a recasatorit, nu are propria sa familie) isi canalizeaza toata energia catre fetita. Ma mir ca nici fetita dar nici mama nu reactioneaza nicicum (negativ) la un astfel de comportament. Fetita nu se simte sufocata? Nu simte ca i se incalca intimitatea daca intra peste ea in camera? Domnul ar trebui sa fie indrumat cat mai curand catre un psiholog, pana nu ii afecteaza iremediabil viata fetitei.

Manuel

acum 12 ani

Marea descoperire pentru tratarea bolilor mintale

Ma numesc Marian Manuel. Sunt in varsta de 43 de ani si sunt psiholog.
Recent am aflat despre o descoperire revolutionara in domeniul filozofiei
si al psihologiei care va schimba lumea.

Christina Sponias a continuat cercetarile lui Carl Jung in psihicul uman,
descoperind o modalitatea de a vindeca toate bolile mintale,inclusiv schizofrenia.

Se pare ca toate bolile mintale sunt provocate de o entitate pe care a mostenit-o
intreaga omenire si se gaseste in creierul si psihicul nostru:anti-constiinta.

Psihanaliza va deveni baza psihologiei si psihiatriei pe viitor.

Pentru cei suferinzi de boli mintale care vor sa fie vindecati,pentru cei care vor sa dobandeasca
adevarata intelepciune, si pentru toti psihologii si psihiatrii mai multe
detalii aici: http://www.scientificdreaminterpretation.com/

emill

acum 9 ani

parerea mea ca este vorba de un pedofil nebun.ar trebui dusa fetita la un control ginecologic si la un psihiatru

emill

acum 9 ani

parerea mea ca este vorba de un pedofil nebun.ar trebui dusa fetita la un control ginecologic si la un psiholog