Oare am schizofrenie?

Schizofrenie

Postata de Utilizator11564668324 cu 4 ani in urma.

Buna ziua!Numele meu este Daniela.Am 20 de ani si de cateva saptamani am o teama urata cum ca as avea schizofrenie.Am senzatia de depersonalizare si imi e frica sa nu pierd controlul.De vreo doua zile am un vajait in urechi si parca sunt atenta in jurul meu sa vad daca mi se manifesta simtomele de schizofrenie.Am tot felul de ganduri care nu imi dau pace nici cand dorm si parca nu mai am nici un chef de viata sau speranta.Plus ca atunci cand inchid ochii incep sa visez automat ca niste povesti unde eu sunt naratorul.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Schizofrenia-si-alte-tulburari-psihice/schizofrenia_110