Frica de boala

Schizofrenie

Postata de calin2000 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Ma numesc Calin si am 15 ani. Mai intai vreau sa precizez ca nu am in familie membrii care au avut schizofrenie si traiesc intr-un mediu adecvat, zic eu. Am avut acum 5-6 luni stari de anxietate si niste tulburari obsesiv-compulsive care cred ca inca le mai am putin. Inca de pe atunci imi era foarte frica ca ma imbolnavesc(de cancer sau de o boala mentala grava - schizofrenia). Cred ca aceasta fixatie pe schizofrenie vine de la bunicul meu cu care am stat in casa, el ac***a dementa si sindrom bipolar mixt. Pe parcursul anilor a facut mai multe episoade in casa care ma nelinisteau, el fiind acum internat. Problema e ca de cateva zile, cred ca 2, parca aud chestii care nu sunt la locul lor si ma sperie foarte tare acest lucru. Aud de exemplu niste sunete de motor dimineata si ma sperii foarte tare de ele, cand mai tarziu imi dau seama ca erau de fapt de la o motocicleta. Dar de exemplu azi am auzit un fel de tipat de bebelus si nu stiu de unde vine si de asta sunt speriat. Tot de vreo 2-3 zile am probleme cu stomacul, nu prea am pofta de mancare si il simt plin. Am asa o stare generala de apatie, parca inauntru sunt gol. Imi este foarte frica de aceasta boala si chiar nu vreau sa mi se intample asa ceva. Ma puteti lamuri care e situatia?

Raspunsuri (3)

terapeutnaturist

acum 8 ani

dragule,va trebui sa faci urgent o deparazitare,nu ai nici o alta boala.Unele paraziti dau asemenea simptome.Cauta ma si te ajut,sunt pe facebook***

calin2000

acum 8 ani

Despre ce paraziti ar fi vorba?

calin2000

acum 8 ani

Va dau e-mailul: ***