Este schizofrenie ?

Schizofrenie

Postata de Utilizator11561119160 cu 4 ani in urma.

Buna am fost diagnosticat cu tulburare psihotica acuta cu simptome schizofrenice la a 2 a internare la psihiatrie . Am mai fost internat o data pe motiv ca eram " urmarit ". Intrebarea mea...... am schizofrenie sau nu ?
Tratamentul actual este olanzapina de 15 si depakine de 300 mg

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa discutati cu psihiatrul.

Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Schizofrenia-si-alte-tulburari-psihice/schizofrenia_110.

Utilizator11566757583

acum 4 ani

Salut si eu acum doua luni am fost diagnosticat cu aceeasi boala.. tulburare psihotica acuta cu simptome schizofrenice .. cum esti ? Eu m-qm simtit si bine si rau .da de cateva sapt ma simt din ce im ce mai rau si parca nu pot sa gandesc parca is rupt de realitate .. nu o mai percep realitatea cum o percepeam inainte si asta ma distruge ... la tine cum e ?

Utilizator11561119160

acum 4 ani

Salut eu sunt bine chiar nu am nimic de la externare ce ma supara si cred eu ca am e anxietatea nu prea ma simpt bine in jurul oamenilor pe care i cunosc de straini nu am stres sper sa te faci si tu bine ...... tie ti a dat tratament pe o durata de timp sau pentru toata viata ?