depresie-episod TAB

Schizofrenie

Postata de Mi.hai cu 12 ani in urma.

Sufar de TAB si ma aflu intr-un episod de depresie medie spre severa. Ma tratez de cateva luni cu Coaxil, Anafranil si Abilify. Acestea au reusit sa ma scoata din depresia severa. Nu reusesc totusi sa-mi revin pe deplin. In urma consultarii unui alt medic mi s-a prescris Lamictal, Seroquel xr, si Orfiril long. Cine imi poate spune ce tratament sa urmez. Sunt 2 medici diferiti 2 pareri diferite.Imi este frica sa-mi schimb tratamentul curent, sa nu cad iar in depresie severa fara Coaxil. Simt ca Anafranilul nu are niciun efect. Oare daca ma schimb pe Seroquel si Lamictal imi revin deplin? Imi puteti da o indicatie va rog daca ati folosit medicamentele acestea.? Orice ajutor e binevenit/

Raspunsuri (5)

Lia

acum 12 ani

Faceti zilnic plimbari in aer liber, respirati profund, observati cerul, natura, faceti din asta motiv de bucurie, credeti sincer ca D-zeu va iubeste si va ocroteste,

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Medicamentele nu ajuta fara terapie .Sanatate!

alex

acum 12 ani

in primul rand va recomand sa decideti care din cei doi medici este cel in care aveti cea mai mare incredere.Cum ,banuiesc ca stiti,conditia dumneavoastra de TAB este o afectiune pe termen lung,si pentru mentinerea starii de dispozitie cat mai adecvata va recomand in primul rand sa va decideti in privinta medicului care sa va consulte in mod constant.

GAGA MARIOARA

acum 9 ani

ia seroguel ca e f f bun si eu am avut depresie severa si acum sunt ok dar cred ca tratamentu asta trebuie urmat toata viata

geta

acum 9 ani

NU E PTR TOATA VIATA SEROQUWL,DU-TE LA MEDIC NEAPRAT NU LUA CEVA CE SPUNE CINEVA!!! FIECARE E DIFERIT.EU AM LUAT XANAX am crezut ca e pentru depresie ma ajuta doar sa dorm.du-te la medic.Doamne ajuta-ne numai noi cei cu TAB stim ce rau e