Cum pot scăpa de singuratate?

Schizofrenie

Postata de GeorgiM cu un an in urma.

Bună dimineața. Sunt o tânără de 31 de ani din Dr Tr Severin și nu reușesc sa-mi fac prieteni, toți fug de mine și ma fac sa ma simt aiurea. Orice persoana pe care o abordez se plictisește foarte repede de mine și nu mai dau niciun semn de viata, fie de sex feminin sau masculin. Eu nu mi-am început viata sexuala pentru ca nu găsesc niciun bărbat cu bun simt care sa ma înțeleagă. Am înțeles, sufăr de obezitate si sunt uneori neglijenta privind aspectul meu fizic dar m-am saturat de o lume care, la rândul ei, s-a saturat de mine și de nemulțumirile mele, în general. Toți fug de mine. Eu sufăr și de schizofrenie paranoida de peste 5 ani si,pana si cele mai banale activitati mi se par o corvoada. Toată lumea e grăbită și deranjata de prezenta mea. Am observat ca acest lucru, singurătatea, are efecte vizibile și asupra sănătății mele mintale deja subrezite din cauza bolii de care sufăr. Menționez ca urmez un tratament antipsihotic și, cu ajutorul lui Dumnezeu, sunt pe drumul cel bun. Orice persoana care vrea sa comunice cu mine, sa-mi lase mesaj în privat și orice sfat este binevenit...multumesc. Sa fiți sănătoși!

Raspunsuri (1)

Sebastian38

acum un an

Salut si eu sunt diagnosticat cu schizonofrie paranoida, urmez tratamentul de 6 ani de zile sunt pe calea ceea buna, despre mine sunt un baiat linistit, am 38 de ani din judetul harghita