cred ca am o problema

Schizofrenie

Postata de i.alexandra cu 11 ani in urma.

Buna ziua,ma numesc Alexandra si am 20 de ani.....nici nu stiu cum sa incep am impresia ca incep sa fiu schizofrenica..traiesc prea mult in lumea mea am deficente in gandire nu imi pot pune gandurile si sentimenete in ordine pentru a ajunge la o concluzie....insa ma gandesc ca poate nu este asa si este doar o "cadere"sentimentala..eu am o relatie cu un baiat de 3 ani dar iubesc o alta persoana si il iubesc si pe el..si nu pot lua o decizie nu din cauza sentimentelor ci chiar nu ma pot concentra in a lua o decizie...va multumesc si astept un raspuns

Raspunsuri (4)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti la un control la medicul de familie pentru evaluarea simptomelor si daca medicul considera necesar, va poate recomanda un consult neurologic.

i.alexandra

acum 11 ani

adica se poate sa am o problema mai grava sa spun asa decat o cadere sentimentala?....multumesc mult pentru sfat

Sigada

acum 11 ani

Depinde foarte mult de simtopme, cum se manifesta aceste deficiente de gandire, care este gradul de concentrare etc. De aceea v-am recomandat sa mergeti la un consult.

i.alexandra

acum 11 ani

multumesc foarte mult pentru ajutor.. o zii frumoasa va doresc!