grad accentuat schizofrenie

Schizofrenie

Postata de cornelcoz cu 8 ani in urma.

am gradul accentuat pentru schizofrenie spitalizarea o am in Spania si as dori sa stiu mai am vreo sansa sa ma intorc la lucru si as dori sa imi spuneti despre pensia de invaliditate daca o pot solicita

Raspunsuri (1)

SonyMarika

acum 8 ani

Am o matusa cu schizofrenie si a iesit la pensie de boala . Dar are o forma grava de schizofrenie paranoica adica nici macar nu se imbraca singura , nu se hraneste singura , nu se spala etc Cu toate astea i-au dat grad de invaliditate dar nu si drept la insotitor . Plus ca trebuie sa aiba mai multe internari pe an ca sa nu-i taie pensia ... legi romanesti