Ciclotimia

Schizofrenie

Postata de JoanneRoxanne cu 12 ani in urma.

Cum pot sa imi dau seama daca ceea ce simt este doar o reactie normala, si nu un alt episod hipomaniac sau euforic al ciclotimiei?

Raspunsuri (3)

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

ce anume simti?

JoanneRoxanne

acum 12 ani

Prin "ceea ce simt" ma refer la reactii de bucurie sau de tristete. Nu stiu daca ele sunt o reactie normala la anumite evenimente sau daca sunt pur si simplu episoade ale acestei boli.

JoanneRoxanne

acum 12 ani

Prin "ceea ce simt" ma refer la reactii de bucurie sau de tristete. Nu stiu daca ele sunt unele normale, care se datoreaza anumitor intamplari sau daca sunt pur si simplu episoade ale acestei boli, adica sentimente cu mult amplificate, aparent fara un motiv.