Ce se întâmplă?

Schizofrenie

Postata de MembruMobileApp306894 cu 8 ani in urma.

Din toate simptomele enumerate la tulburări bipolare mă regăsesc în câteva. În perioada de "manie" cum îi spuneți voi, medici sunt extrem de fericită, mă cred superioara tuturor, cred ca pot sa fac orice, am avut câteva tulburări de somn, sunt agitată, fac multe investiți fără rost, am o tentă sexuală ridicată( dar am pus asta pe baza hormonilor) iar în perioada de depsresie sunt tristă, plâng fără motiv, dorm si mănânc extrem de mult, nu am încredere în mine si ma simt inutilă, am gânduri sinucigase. În mare cam atât. Si mai am momente, destul de tare când aud voci care mă strigă. Ce am? Chiar pot fi tulburări bipolare? Vă rog contactați-mă! Vreau să ştiu ce e cu mine.

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 8 ani

Cel mai indicat este sa mergeti sa va vada un medic psihiatru. Un astfel de diagnostic nu se pune intr-o singura sedinta, ci este necesara observarea pe minim 6 luni.
Imi dau seama ca poate va simtiti mai in siguranta, mai putin expusa, daca cautati sa gasiti raspunsurile pe internet. Dar relatia directa cu un medic psihiatru va va ajuta. Plus medicamentele care vi le va prescrie va vor ajuta foarte mult.