Buna,ma poate ajuta cineva?

Schizofrenie

Postata de Maria cu un an in urma.

Bună,am 20 de ani și de ceva timp ma confrunt cu ceva ciudat,mai exact de cateva luni,după ce sotul meu pleaca dimineața la munca,eu uneori nu mai pot adormi iar alteori da,ma mai ia somnu gen atipesc,și simt ca cineva este în casa cu mine,nu știu dacă a-ti avut vreodată sentimentul ăsta,și lucida fiind treaza,dintr-o data nu ma mai pot misca,doar ochii ii pot misca,vad o persoana de culoare neagra care se așază langa mine și se uita la mine,ba alteori ma și atinge,simt asta,apoi după câteva secunde chiar minute,dispare. Simt ca nu sunt singura în casa,vad persoana asta aproape de vreo 3 ori pe săptămână,imi este foarte frica,de multe ori plang sunt foarte emotiva de fel,iar apoi după ce persoana asta dispare ma simt foarte slăbită,mainile si picioarele îmi sunt amorțite și îmi revin cu frica,imi poate spune cineva ce inseamna,sa îmi dea mai multe detalii? Va rog frumos🙏
Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/halucinatiile-vizuale_11519