Anxietate?

Schizofrenie

Postata de Chiperciuc Anastasia cu 2 ani in urma.

Am aceste simptome și nu știu ce semnifica, e o boala oarecare?
-Am impresia ca cineva ma urmareste
-când merg pe strada AM impresia ca oamenii din jur se uita la mine
-ma uit la umbra mea și ma gândesc dac exista vreun *monstru*
-când ma privesc în oglinda am impresia ca nu sunt eu
-dacă ma uit mai mult de 10 secunde într un punct am impresia ca tot din jurul meu se mișcă lent
-am gânduri precum *viata e reala?*
-când profesoara vorbește pe ton normal am impresia ca vorbește prea tare și parca ma dor urechile
-cateodata aud cum îmi striga cineva numele deși nu se întâmplă
-cand e întuneric în camera sau afara îmi imaginez tot felul de creaturi inexistente
-am momente când duc o conversație și creieru meu parca face stop vro 5-10 secunde apoi îmi dau seama ca m am oprit din vorbit și continui conversatia

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/anxietate_45

Sebastian38

acum un an

Buna sfatul meu este sa faceti un consultatie la un medic pshiatru.