vreau sa raman insarcinata

Sarcina

Postata de monica_baila cu 9 ani in urma.

buna ziua...ma numesc Monica si am 25 ani... de 4 luni incerc sa raman insarcinata si nu reusesc... acum 2 luni am inceput sa iau Acido folic dar nici un rezultat... ce altceva pot sa iau si sa ai dau si partenerului meu ca sa ma ajute sa raman insarcinata ? multumesc anticipat !

Raspunsuri (2)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna seara!

Daca aveti nivelul scazut la FSH si la LH puteti sa folositi Pregnyl 5000UI inj. sau tablete CLOSTILBEGYT.
Dar consultai cu ginecologul curant!

Sari

acum 9 ani

La Ocna Sibiului se fac tratamente ale infertilitatii, cu namolul respectiv, se ung zonele genitale, macar o saptamana, si apoi rezultalele vor aparea. Sanatate.