vreau sa raman gravida

Sarcina

Postata de selinuta20 cu 14 ani in urma.

vreau sa raman gravida prima zi de ciclu a fost pe 20 februarie si mi sa terminat ieri 24 care sunt zilele in care pot sa raman gravida vreau neaparat luna asta sa raman gravida.va multumesc astept raspunsuri...

Raspunsuri (3)

elana

acum 14 ani

Daca ai un ciclu de 30 de zile, poti ramane gravida in perioada de mijloc. Se imparte 30 de zile la 3, adica 10 zile care includ zilele de ciclu,10 zile perioada de mijloc,10 zile perioada dinaintea ciclului urmator. Deci cam asa: 20 febr -1martie nu prea sunt sanse, 1-10 martie perioada fertila(mai la inceput ei), dupa 11 martie nu sunt sanse. In mod normal ar trebui sa-ti dai seama cand esti in perioada fertila: creste cant de mucus eliminat si ai o dorinta sexuala mai intensa. Succes.(ps: nu sunt dr, iti spun din experienta proprie si din ce am citit)

amalia

acum 14 ani

mersi mult esti o scumpa si sper sa reusesc...

andreea

acum 11 ani

Buna! Am si eu o intrebare conform calcululi meu perioada
mea fertila ar fi 17,20,22 martie. Vreu da stiu c fac sa raman insarcinata?