vreau o fetitaa

Sarcina

Postata de loreanca25 cu 14 ani in urma.

stie cineva vreun secret ,(am 2 baieti),ne dorim f mult o fetita,exista anumite zile ale lunii sau mai stiu eu ceva ce sa influenteze?ms

Raspunsuri (4)

Oana

acum 14 ani

Buna,

Poate te ajuta acest calculator: //sfatulmedicului.ro/teste-medicale/fetita-sau-baiati_11

Multa bafta!

Carmen

acum 14 ani

Oana dupa calculator mie mi-a iasit ca ar fi trebuit sa am baiat insa am o fetitza!
Nu stiu daca e secret insa ceea ce stiu (spusa de un obstetrician si probata) ca spermatozoizii care stabilesc sexul pentru fetitze sunt mai lenesi si trebuie sa ai contact cat mai aproape de ovulatie. Insa pentru mai multe detalii te poti informa aici:www.copilul.ro/.../sexul-copilului/Baiat_sau_fata-a4563-5761.html
Poti incerca la mine a functionat insa trebuie sa stii cu destula precizie cand ai ovulatie.

Lori

acum 14 ani

Buna! Si eu am un baietel de 4 ani iar acum sunt insarcinata in 30 de saptamani si cu ajutorul lui Dumnezeu voi da nastere unei fetite.Stiu ce inseamna sa iti doresti cu ardoare o fetita.Eu am vazut o emisiune la tv unde era invitat un medic care vorbea tocmai despre acest subiect.Daca vrei fetita si ai un ciclu regulat ( 28 zile) perioada in care poti avea raport sexual este atentie: a 13-a si a 15-a zi de la ultima zi a ciclului menstrual.Adica: ai avut ciclu pe data de 3 martie atunci zilele fertile sunt 15 si 17 martie.Eu am incercat si a functionat.Succes

loreanca25

acum 14 ani

multumesc ptr raspunsurile voastre