vreau bebe

Sarcina

Postata de simona-maria68225 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.
Am 24 de ani si Iau anticonceptionale de mai muta vreme si ne-am hotarat sa facem un copil.
Daca las anticonceptionalele, cat timp ar trebui sa treaca pana la primul contact sexual neprotejat?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

3 luni, timp in care folositi prezervativul si faceti amandoi toate analizele infectioase, BTS, dvs la ginecologie si endocrinologie etc pentru a sti ca totul este ok, renuntati amandoi complet la alcool, fumat, mancare nesanatoasa, nopti nedormite, eliminati pe cat posibil stresul, faceti miscare, va rezolvati TOATE problemele de sanatate in asa fel incat sa nu mai luati niciunul din dvs medicamente. Abia apoi puteti incepe sa incercati sa concepeti.

simona-maria68225

acum 12 ani

am candida de cativa ani si nu reusesc sa scap de ea. cred ca asta e o mare problema, nu?

Iuli

acum 12 ani

Ar fi bine daca ati putea sa rezolvati aceasta problema.

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

medicii zic 6 luni, iar analizele trebuie facute cum a spus si Luli
Sunteti tineri, nu este graba ! Multa sanatate si copii sanatosi!